Alternatywy dla sznurówek

Buty wiązane są najczęściej spotykane i najpowszechniej noszone spośród wszystkich typów obuwia dostępnych w sprzedaży. Rozwiązanie to jest czymś standardowym, ale nie jedynym.

Są osoby, które stawiają na wygodę do tego stopnia, iż sznurówki postrzegają jako dodatkową przeszkodę na drodze do szybkiego założenia butów. Choć mając wprawę zawiążemy but w ciągu kilku sekund, to jednak nie wszystkim taka opcja odpowiada – szczególnie w przypadku butów codziennych lub sportowych.

Alternatywą dla sznurowanych modeli są wszelkie buty wsuwane, takie jak mokasyny czy obuwie żeglarskie. Niemal zawsze są to buty lekkie, dedykowane porze letniej, które można błyskawicznie wzuć zawsze wtedy, gdy chcemy szybko udać się na spacer lub wyjść na miasto.

Część z nich jest tak wykonana, że swobodnie można je zakładać na bosą stopę jak sandały. Te ostatnie często regulowane są za pomocą rzepów i właśnie rzepy to kolejny zamiennik dla sznurówek.

Większość nas kojarzy je z dzieciństwem, ale wcale nie musi tak być. Dziś w sklepach czeka naprawdę szeroki asortyment butów sportowych i codziennych z zapięciem na rzep.

Pozwala on założyć obuwie bardzo szybko i płynnie dopasować do naszych oczekiwań. Za pomocą rzepów możemy regulować siłę zapięcia, tak aby było nam najwygodniej jak się da.

Warto kupić buty na rzep od solidnego producenta, ponieważ specyfiką wielu butów z niższej półki jest kiepskiej jakości zapięcie. Rzepy szybko się zużywają i nie ma potem dobrego sposobu na przywrócenie im dawnej funkcjonalności.

www.romintagoldap.pl