Impregnacja obuwia jesienią i zimą

www.opryski.net.pl

Aura deszczowa i śnieżna nie ma zwykle dobrego wpływu na buty. Im trudniejsze warunki atmosferyczne, tym bardziej nasze obuwie jest narażone na zniszczenia, uszkodzenia oraz niekorzystną zmianę wyglądu.

Jeśli but jest kiepsko wykonany, nawet niezbyt długi kontakt z deszczem może sprawić, że zacznie on niszczeć, a tego każdy z nas wolałby uniknąć. Jeśli akurat nie mamy obuwia ze specjalnych materiałów odpornych na negatywne strony pogody, możemy nieco udoskonalić te buty, które czekają w szafie.

Na rynku mamy dziś całkiem szeroki wybór dobrej jakości preparatów przeznaczonych do impregnacji różnych typów obuwia. Są one oferowane w kilku postaciach – sprayu, pasty czy pianki.

Ich najważniejszą funkcją jest tworzenie ochronnej bariery, która zapobiega przenikaniu wilgoci w głąb obuwia. Niektóre z takich środków współpracują tak samo z obuwiem z różnych materiałów – skór naturalnych, ekologicznych oraz tekstyliów.

Chyba najbardziej uniwersalne w tym względzie są spraye, które rozpylone na obuwie niemal natychmiastowo uodparniają je na wodę. Dobrej jakości impregnat w sprayu zapewnia butom częściową hydrofobowość, zabezpieczając je przed wilgocią, ale również zabrudzeniami – na przykład z błota pośniegowego.

Po spryskaniu obuwia takim środkiem po około kwadransie preparat wchłania się i od tego momentu możemy w miarę spokojnie wyjść na dwór. Rzecz jasna nic nie uczyni naszych butów niezniszczalnymi, dlatego warto jednak trochę uważać i unikać głębokich kałuż.

Chyba że akurat nosimy na stopach kalosze.

https://zmysly.pl/majtki-erotyczne zegarki online