O co chodzi z tymi sneakersami?

www.polkowskijan.pl

Obuwie sportowe zajmuje bardzo ważną pozycję w całym obuwniczym świecie. Jest ono wybierane nie tylko przez osoby aktywne, które uprawiają jakieś sporty rekreacyjnie lub wyczynowo. Po prostu ludzie doceniają wygodę i komfort użytkowania takich modeli. To wyjaśnia chociażby wielką karierę, jaką zrobiły buty marki New Balance. Ich jednoznacznie sportowy charakter nie przeszkadza w noszeniu ich na co dzień przez „zwykłych” ludzi. Na tej samej zasadzie swego czasu furorę robiły klasyczne adidasy.

Dziś z tych koncepcji wyewoluowało coś nowego. Sneakersy to buty mające swoje korzenie w typowo sportowym, nieco adidasowym kroju. Jednak nie oznacza to wcale, że muszą wpisywać się w tego właśnie ducha. W tym momencie jest to zaskakująco pojemna kategoria obuwia, obejmująca szereg propozycji. Część z nich faktycznie w niczym nie odbiega od klasycznie pojmowanego buta sportowego. Wykonanie z tekstyliów i tworzywa, elastyczna podeszwa, „biegowy” profil.

Ale na tym nie koniec, bo są nawet sneakersy wizytowe. Zachowując fason, ale zmieniając materiał oraz elementy dekoracyjne można stworzyć stylowe botki, będące równocześnie sneakersami. Kształt jest w tym momencie decydującym kryterium, choć z racji wyglądu i stylizacji przeznaczenie tego obuwia będzie zupełnie inne. Tym sposobem można naprawdę wiele zmienić w swojej szafie z butami. Trzeba tylko sięgnąć po odważniejsze koncepcje i otworzyć się na różnorodność jaką zapewniają współczesne sneakersy. Jeśli cenimy ten fason, możemy na jego bazie zaopatrzyć się w obuwie na każdą okazję.